V obci

 

sa nachádza:

Novostavba byty Lúčky okres Ružomberok, predaj bytov, holobyt na predaj, nehnuteľnosti Ružomberok, jednoizbový a dvojizbový byt, Lúčanský vodopád

 

Národná prírodná pamiatka kaskádový vodopád Lúčanky

 

V strede obce, pod kostolom Povýšenia Sv. Kríža, všetkých návštevníkov očarí pohľad na 13m vysoký kaskádový vodopád Lúčanky, padajúci do jazierka z okraja travertínovej terasy. Podobné obrazy sa nám väčšinou naskytnú niekde vysoko v horách, ďaleko od ľudských príbytkov.


čítať viac…

 

 

 

 


 

Základná deväťročná škola

Škola LúčkyZákladná škola v Lúčkach bola otvorená 1. septembra 1957 a riadieľom sa stal Florián Remenár a po ňom Ignác Balko. V osemročnej ZŠ bolo 11 tried a 350 žiakov. V škole pôsobilo 13 učiteľov Chodili sem aj žiaci z Kalamien.

 

 

 

čítať viac…

 

 


 

 

Materská škola – trojtriedna

 

 


 

 

Amfiteáter Markuška v LúčkachNovostavba byty Lúčky okres Ružomberok, predaj bytov, holobyt na predaj, nehnuteľnosti Ružomberok, jednoizbový a dvojizbový byt, súbor Lôčan

Folklórny súbor Plamienok – zúčastňuje sa na folklórnom festivale v Likavke

 

 

Folklórna skupina Lúčan

Folklórna skupina Lúčan je od roku 1978 vedená pod odborným okom pána Jozefa Dudu. Folklórna skupina Lúčan má približne 30 členov. Veková hranica členov je od 15 do 70 rokov. Folklórna skupina Lúčan viackrát vystupovala na folklórnych festivaloch vo Východnej a v Detve.

 

čítať viac…

 

 

 

 


 

Rímsko-katolícky kostol
fara

 

“Povýšenie Svätého kríža” s freskami J. Hanulu

 

čítať viac… 

 

 

 


 

 

 

Detská ambulancia Lúčky

 

 


 

 

Telocvičňa

Ihriská

Štadión

Bowling

Minigolf

 

Kultúrny dom

Kino

Supermarket, potraviny

Reštaurácie

Autobusová stanica

Diviačia zvernica